První 3D film ve žďárském kině

První 3D film ve žďárském kině

30.května 2011 od 18:00 proběhne ve žďárském kině Vysočina premiéra promítání filmu novou 3D technologií.

Kino v těchto dnech prochází modernizací promítacího zařízení. Výsledkem bude možnost promítání i moderních 3D filmů. Projekt digitalizace Kina Vysočina ve Žďáře nad Sázavou byl financován Státním fondem ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie a rozpočtem města.

Žďáráci mohou od tohoto data v kině Vysočina sledovat filmy ve třetím rozměru. Ke sledování budou diváci potřebovat speciální brýle, které jim budou v kině zapůjčeny. V současné době jsou k dispozici čtyři stovky těchto brýlí.

ŽĎÁRský majÁLES 2011

O co vlastně jde?

Zapoj se i Ty do akce ŽĎÁRský majÁLES 2011!

Majáles jsou studentské oslavy příchodu máje. Žďárský majáles, to je pak především recesistický program před BATYSKAFEM, průvod přes pěší zónu do parku na Farských humnech a velký hudební festival na oslavu nejen studentského života.

Projekt Žďárský Majáles 2011 se snaží obnovit ve městě tradici majálesu a připojit se tak k dalším městům v ČR. Žďárský majáles však neoslovuje pouze studenty středních škol, ale všechny obyvatele města a okolí, kteří mají zájem se do májové recese zapojit.

Zopakujme si společně “POSLEDNÍ ZVONĚNÍ” ve velkém.

NEZNÁMÁ HISTORIE

Milí žďáráci od dubna jsme pro Vás připravili vysílání pořadu, který se bude věnovat historii našeho města (tzn. Žďáru nad Sázavou).

Toto téma si u "žďáráků" zaslouží určitě trochu pozornosti, a proto jsme se rozhodli Vám ho přiblížit zajímavou formou - a to konkrétně v deseti krátkých minidokumentech odhalující mnohdy až tajemné epizody žďárské minulosti. Na projektu jako odborní poradci spolupracují Mgr. Stanislav Mikule a Mgr. Miloslav Lopaur z Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou.

ZDARACI.CZ V NOVÉM

ZDARACI.CZ V NOVÉM

Zdravíme všechny návštěvníky tohoto portálu!


Od 1.3.2011 běží "zdaraci.cz" na nových serverech, mají nový design a několik nových sekcí, které v prvních dnech po spuštění nebudou zcela dostupné, ale budou doplněné v co nejkratším možném termínu.
Rozšířil se také realizační tým a technické zázemí, tudíž se dá očekávat zkvalitnění poskytovaných služeb. Můžete se těšit na více reportáží, nové pořady a nebo třeba interaktivní mapu města.
V krátkosti bych objasnit výpadek funkčnosti portálu, který jste určitě zaznamenali.
Začátkem února 2011 jsme zakoupili prostor na novém serveru a začali pracovat na inovaci současného portálu, který nám až natolik nevyhovoval (složité vkládání nových reportáží, absence některých funkcí apod.).
S novým CMS (redakčním systémem) nastaly menší potíže, jak při stavbě jeho struktury, tak také na straně provozovatele serveru. nyní je snad vše doladěno a portál bude naplňován daty. V souvislosti s tímto bude tento týden docházet ke krátkým výpadkům portálu zejména v nočních hodinách.
Současný vzhled se bude ještě měnit v závislosti na doplňovaných datech, nicméně příští týden už by vše mělo být tak, jak má.
Věříme, že nově zprovozněný portál Vám bude přinášet více zábavy a informací než dosposud a tímto vyváží nepříjemný výpadek vzniklý jeho inovací.

Tým zdaraci.cz