Srdíčko představilo svoji programovou nabídku

srdicko zari 1V Rodinném centru Srdíčko ve Žďáře nad Sázavou proběhl od 19. do 26. září Týden otevřených dveří. Do centra, které funguje ve čtvrtém patře žďárské polikliniky, si našly v rámci tohoto týdne cestu více než tři stovky dětí, rodičů i prarodičů. Přilákal je i projekt Srdíčko kulturní, který nabídl loutkové divadlo, besedu pro rodiče, workshop o vaření z luštěnin nebo kouzelnické vystoupení. Příchozí se také mohli seznámit s novými službami, které centrum poskytuje.

Pracovníci Kolpingova díla usednou v květnu do sedel

koloNa základě výzvy města Žďár nad Sázavou se pracovníci Kolpingova díla České republiky rozhodli zapojit do aktivity na podporu nemotorové dopravy Do práce na kole. Jedná se o celorepublikovou aktivitu spolku Auto*mat. V tomto šestém ročníku je novinkou možnost zapojit se i tehdy, když člověk využívá k dopravě do práce chůzi, běh, koloběžku nebo jiný šetrný způsob dopravy. Motto letošního ročníku zní „Je tisíc důvodů proč jezdit na kole“. Akce začíná již 1. května a potrvá celý tento měsíc.

Uživatel drog a do práce? Proč ne?

spektrumUplatnění uživatelů drog na trhu práce se i přes zvyšující se počet volných míst nelepší. Pracovníci žďárského nízkoprahového zařízení pro uživatele drog se často setkávají s neuplatnitelností klientů. Pro část z nich, je však práce naprostou samozřejmostí. Mnohdy je pro ně ale hledání pracovního místa velmi složité. Důvody bývají různé.

Nově otevřená Alzheimer poradna Vysočina

prostoryOd dubna 2016 rozšiřuje Senior Point ve Žďáře nad Sázavou svoji nabídku služeb pro seinory. V prostorách Rodinného centra Srdíčko ve čtvrtém patře polikliniky zahájila svoji činnost Alzheimer poradna Vysočina. Ta nabízí pomoc a podporu nemocným s demencí i jejich blízkým, kteří o ně pečují.