Srdíčko otevře své dveře veřejnosti, nabídne i projekt Srdíčko kulturní

V týdnu od 14. do 21. září proběhne v Rodinném centru Srdíčko ve Žďáře nad Sázavou tradiční Týden otevřených dveří. Již potřetí tento týden doplní projekt Srdíčko kulturní, který nabídne široké veřejnosti doprovodné kulturní akce.zdaracilogo

Rodinné centrum Srdíčko funguje ve městě již sedm let, od loňska v nových prostorách ve čtvrtém patře žďárské polikliniky. Týdně jej navštíví zhruba sto rodičů a dětí ze Žďáru i okolí.

V týdnu otevřených dveří bude zdarma přístupná většina našich programů. Návštěvníci mohou také získat informace o fungování centra a seznámit se s prostředím Srdíčka i našimi pracovníky,

říká vedoucí centra Kateřina Šalandová.
Tden otevench dve 2015Ke zpestření celého týdne chystají zaměstnanci také doprovodné kulturní akce, které jsou součástí projektu Srdíčko kulturní. V pondělí to bude Dřevěné divadlo Jana Hrubce, které je určeno dětem od dvou let. „V úterý večer jsme připravili besedu s rodinným terapeutem o komunikaci mezi partnery v rodině. Beseda má název Mužský a ženský jazyk v rodinném poli a je určena široké veřejnosti,“ doplňuje Kateřina Šalandová. Středeční odpoledne nabídne zájemcům workshop Svačinky nejen pro děti, ve kterém si budou moci vyzkoušet pod dohledem výživových poradkyní praktickou přípravu netradičních a zdravých svačinek pro své školní či předškolní děti. Celý týden vyvrcholí ve čtvrtek odpoledne velkou Bublinovou show klauna Bublína.

Rodinné centrum Srdíčko po celý týden připravuje programy pro nastávající rodiče, rodiče miminek i starších dětí, předškoláky i širokou veřejnost. Provozuje jej Kolpingovo dílo ČR. Centrum je členem Sítě mateřských center, která sdružuje rodinná a mateřská centra v celé České republice.

Podrobný program týdne a veškeré informace o nabízených aktivitách najdou zájemci na webových stránkách centra www.rcsrdicko.cz.