Podzim v Terapeutické komunitě Sejřek

Terapeutická komunita Sejřek je registrovanou sociální a certifikovanou adiktologickou službou, která se jako jediná svého druhu v ČR zaměřuje na léčbu klientů s kombinací duševní nemoci a závislosti.
zdaracilogo

Ročně jich léčbou projde kolem čtyřicítky. Komunitu již šestnáct let provozuje Kolpingovo dílo České republiky. Podzimní měsíce klientům zpestřilo hned několik akcí.
V polovině září to byla tradiční absolventská komunita, což je neformální setkání současných klientů a pracovníků komunity s klienty i pracovníky, kteří jí v minulosti prošli.

Je to dobrá příležitost pochlubit se, jak se mi v životě daří, ale i tzv. dobít baterky a zavzpomínat,

říká jeden z účastníků, téměř čtyřicetiletý otec, který již několik let funguje v normálním životě. Celé akce se každoročně zúčastní kolem padesáti lidí - bývalých abstinujících klientů, bývalých pracovníků a přibývajících spokojených děti pracovníků i klientů. Součástí setkání byla i římskokatolická bohoslužba, kterou celebroval otec Sebastian, se kterým zařízení dlouhodobě spolupracuje.

Začátkem října komunita otevřela své dveře veřejnosti.

Letos přijelo méně lidí než předchozí roky, ale i tak považuji Den otevřených dveří za úspěšný. Lidé ze spolupracujících institucí i veřejnost se mohli podívat, jak u nás probíhá léčba a pohovořit se zaměstnanci i klienty,

řříká Jan Sobotka, vedoucí zařízení.
20. a 21. listopadu pořádá Terapeutická komunita Sejřek dobročinný jarmark výrobků své keramické dílny. Výrobky vznikají s přispěním klientů v rámci terapeutických programů.

_________________________________________________________________________________________________

Bc. Jan Sobotka
vedoucí komunity
M: 774 701 106
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Terapeutická komunita Sejřek je určena pro léčbu lidí závislých na nealkoholických drogách, kteří se k tomu potýkají i s jinými psychickými problémy a nemocemi - např. s depresemi, úzkostnými poruchami, schizofrenií a jinými psychotickými poruchami, posttraumatickými stavy aj. Léčba je pobytová a trvá 8 - 13 měsíců. Cílem pobytu v TK je klientova změna životních návyků, eliminace rizikového chování, zařazení na trh práce, zlepšení komunikačních a sociálních dovedností a plán následné péče.

Terapeutická komunita Sejřek
Sejřek 13
592 62 Nedvědice
www.tksejrek.kolping.cz