Nově otevřená Alzheimer poradna Vysočina

prostoryOd dubna 2016 rozšiřuje Senior Point ve Žďáře nad Sázavou svoji nabídku služeb pro seinory. V prostorách Rodinného centra Srdíčko ve čtvrtém patře polikliniky zahájila svoji činnost Alzheimer poradna Vysočina. Ta nabízí pomoc a podporu nemocným s demencí i jejich blízkým, kteří o ně pečují.

Se zvyšujícím se věkem populace narůstá i množství nemocných s demencí. Ti si zpočátku své potíže mohou uvědomovat, ve většině případů si změn všimnou i blízké osoby nemocného.

Naše poradna pomáhá lidem, kteří cítí, že se zhoršuje jejich paměť a soustředění. Můžeme nabídnout rady, jak chorobě předcházet, jak ji diagnostikovat a léčit. Je nutné také vyloučit případná tělesná onemocnění, která se mohou projevovat stejně jako demence,

poradkynevysvětluje odborná pracovnice poradny Marcela Rýpalová.
Zásadní oblastí práce poradny je poskytování konzultací lidem, kteří pečují o svého blízkého s demencí. Ti jsou často ve velmi krátkém časovém období nuceni řešit nejrůznější problémy, které péče o takto nemocného člověka přináší.

Poradíme, jak přizpůsobit domácí prostředí, aby lépe vyhovovalo nemocnému i pečovateli. Pomůžeme s orientací v právních otázkách, například při vyřizování příspěvku na péči. Důležité je také s nemocným správně komunikovat,

přibližuje Marcela Rýpalová.

 

Alzheimer poradna funguje v prostorách Senior Pointu každou první středu v měsíci od 8 do 15 hodin, v případě potřeby také každé třetí úterý v měsíci v době od 13 do 17 hodin. Na konzultaci je nutné se předem objednat na telefonních číslech 733 629 018 nebo 561 111 323, popř. na mailové adrese poradkyně Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poradenství může být anonymní a je poskytováno zdarma.

Podle současných statistik trpí Alzheimerovou chorobou každý třináctý člověk starší 65 let. Výhledy do budoucnosti nejsou příliš příznivé. V roce 2030 bude počet nemocných s demencí více než dvojnásobný.

seniori

 

Mgr. Marcela Rýpalová
Odborná pracovnice Alzheimer poradny
M: 733 629 018
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Petra Nováčková
Kontaktní pracovnice Senior Pointu
M: 732 472 892
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.