Pracovníci Kolpingova díla usednou v květnu do sedel

koloNa základě výzvy města Žďár nad Sázavou se pracovníci Kolpingova díla České republiky rozhodli zapojit do aktivity na podporu nemotorové dopravy Do práce na kole. Jedná se o celorepublikovou aktivitu spolku Auto*mat. V tomto šestém ročníku je novinkou možnost zapojit se i tehdy, když člověk využívá k dopravě do práce chůzi, běh, koloběžku nebo jiný šetrný způsob dopravy. Motto letošního ročníku zní „Je tisíc důvodů proč jezdit na kole“. Akce začíná již 1. května a potrvá celý tento měsíc.

Každý z 5 členného týmu Kolpingova díla má trochu jiný důvod zapojit se do této aktivity. V každém případě se však všichni již svým přihlášením zapojí do oficiálních i interních soutěžních kategorií. Oficiálně se závodí v pravidelnosti a výkonnosti.

Neoficiální kategorie jsme zvolili spíše nevýkonnostně. Proběhne tak soutěž o největšího bahňáka, kde mají jistě výhodu přespolní. Těšíme se na příspěvky do kategorie o nejzajímavější zážitek. A volba o nejsympatičtější závodnici a závodníka bude určitě také velmi napínavá,

uvedl koordinátor soutěže v Kolpingově díle Mgr. Josef Soukal.
Soutěž trvá po celý měsíc květen a má poměrně precizně stanovená pravidla. Každý den se do webového rozhraní vkládá ujetá trasa. Je možnost používat i aplikaci pro pohyb ve městě.

Věříme, že zapojení organizace bude nejen drobným ekologickým příspěvkem ale i větší motivací k většímu pohybu zapojených pracovníků. A v neposlední řadě to bude určitě pro všechny i zpestření již tak zajímavé práce.

dodává Soukal.

Registrace je prodloužena až do 8. května. Do závodu se může přihlásit jednotlivec nebo 2-5 členný tým. Za startovné obdrží účastník stylové tričko s obrázkem akce. Pro účastníky jsou navíc nachystány ve Žďáře nad Sázavou a okolí zajímavé akce a slevy. Veškeré informace jsou na webových stránkách www.dopracenakole.cz