Srdíčko představilo svoji programovou nabídku

srdicko zari 1V Rodinném centru Srdíčko ve Žďáře nad Sázavou proběhl od 19. do 26. září Týden otevřených dveří. Do centra, které funguje ve čtvrtém patře žďárské polikliniky, si našly v rámci tohoto týdne cestu více než tři stovky dětí, rodičů i prarodičů. Přilákal je i projekt Srdíčko kulturní, který nabídl loutkové divadlo, besedu pro rodiče, workshop o vaření z luštěnin nebo kouzelnické vystoupení. Příchozí se také mohli seznámit s novými službami, které centrum poskytuje.

Každý rok v září přidáváme do našeho programu nějakou novinku. Letos to jsou hned tři nové služby, které významně rozšiřují naši nabídku služeb pro rodiny v regionu,

říká vedoucí centra Kateřina Šalandová.
První novinkou je Rodinná terapie psychosomatických poruch. Ta může být užitečná pro rodiny, kde některý člen dlouhodobě trpí zdravotními problémy, na něž už klasická medicína nestačí.

Pod vedením terapeutů rodina hledá kořen problému a společně pracuje na jeho odstranění,

dodává vedoucí centra.

srdičkoDruhou službou jsou Odborné konzultace při krizových situacích ve výchově a partnerství. Mohou pomoci rodičům při nejrůznějších výchovných problémech či v tížívých partnerských situacích. Třetí novinkou je Individuální motivační podpora pro osoby vstupující na trh práce.

Tato podpora je vhodná pro ženy, kteřré se po rodičovské dovolené po různě dlouhé době vracejí do zaměstnání. Sladit práci a rodinu je pro většinu žen velmi náročné a nabízené konzultace jim mohou pomoci toto stresové období překlenout,

vysvětluje Kateřina Šalandová. Všechny nové služby poskytuje centrum zdarma.

V Týdnu otevřených dveří mohli zájemci navštívit téměř všechny stálé aktivity. Nejnavštěvovanějí zůstávají tradičně dopolední programy pro rodiče s dětmi a vzdělávací kurzy a besedy pro rodiče a veřejnost. Centrum má v nabídce také kroužky pro děti a poskytuje i doplňkový servis pro těhotné ženy a rodiče s malými dětmi.

Rodiče si u nás mohou půjčit odsávačku mléka, kojeneckou váhu, nakoupit pomůcky pro kojení nebo zapůjčit kvalitní literaturu o výchově dětí, partnerství a s nejrůznější zdravotnickou tématikou,

dodává Šalandová.

Rodinné centrum Srdíčko provozuje Kolpingovo dílo ČR. Centrum je členem Sítě pro rodinu, která sdružuje rodinná a mateřská centra v České republice.

Veškeré informace o nabízených aktivitách najdou zájemci na webových stránkách centra www.rcsrdicko.cz.

Týden otevřených dveří a Srdíčko kulturní podpořilo Město Žďár nad Sázavou a Kraj Vysočina