Panoráááááááma

Tak co, už jste všichni hrdě zhlédli Panorama České televize? Od 1.května se tam totiž zjevuje i Žďár! Tedy spíš jeho drobná část, ale zato ta hezčí. No, pokud jste to ještě z jakýchkoli záhadných důvodů nestihli, neklesejte na mysli. Žďár se v pořadu Panorama bude zjevovat až do 31. října 2012…takže času dost Mrkající

 

Nejjednodušší bude, si takhle pěkně kdykoli po ránu mezi 8 a 9 zapnout ČT2 a kochat se pohledy do různých míst naší krásné malé zemičky. A někdy v průběhu vyměřené půlhodinky se vám na obrazovce zjeví skvostný pohled na Zelenou horu a část Kláštera. Upřímně řečeno, ono je vidět víc těch starých klášterských střech, než Zelenky…ale i tak je to sympatické.

 

Panorama může sloužit (mimo jiné) jako jakýsi průvodce počasím po Česku, takže se nabízí otázka, proč se ve Žďáře dívat na Panorama Žďáru kvůli počasí? Představte si (a někteří si to nemusejí ani představovat), že jste tak strašně líní, že se vám příčí po ránu vylézt z postele a jít roztáhnout žaluzie, abyste zjistili, jak je venku. A ejhle! Je tu Panorama, které vám z pohodlí postele může ukázat, jaké je zrovna ve Žďáře počasí. Což ovšem vyžaduje pár detailů, jako je televize poblíž postele a ovladač po ruce, ale pokud se pohybujeme v realitě, kde jste příšerně líní, tak máte jistě televizi i ovladač dávno pořešené Pohodový

A ještě…ne, že bych někoho chtěla vybízet k lumpárnám, to vůbec! Ale na ty střechy by se docela jednoduše mohlo dát něco napsat či instalovat a viděla by to celá republika… Co? Nemáte tam někdo domek? Smějící se Mohla by to být sranda…a zase bychom ve Žďáře byli o kousek víc světoví!

Tak tedy směle koukejte na Panorama a kdyby náhodou byla mlha nebo strašně lilo a v televizi nebylo nic vidět, tak se sbalte a jděte se na Zelenku podívat osobně. Procházka po ránu je zdravá!